צירים

צירים

ברגע הראשון ששומעים את המילה ״ציר״, חושבים על צירי הדלתות בבית, או כל מתקן המאפשר תזוזה סביב נקודה קבועה. למעשה, בעולם התעשייה והרכיבים המשמשים בו, אנחנו אומרים ״ציר״ ומתכוונים לו במובן הוקטורי – כלומר, תנועה מנקודה לנקודה על מנת להזיז משהו, בין אם לכיוון אחד או הלוך חזור.

 

למה משמשים צירים?

אנחנו יוצאים מתוך הנחה שאם אתם קוראים את מה שנכתב כאן, אתם מכירים סוגי צירים וכיצד הם משמשים בתעשייה, אבל ניתן כאן הסבר קטן ופשוט – כדי להיות יסודיים.

הציר הבסיסי ביותר הינו הציר הלינארי שמשמש בדרך כלל כחלק ממכונה ומאפשר להניע את המוצר, כאשר הוא בשלבי הייצור, מנקודה אחת לנקודה שניה, על גבי מסלול ישר, במהירות ובאופן מדוייק. אם, לדוגמא, אתם מייצרים לוח אותו מעבירים בין תחנות שונות, כל פעולה של הבאת הלוח מתחת למכשיר שמבצע עליו פעולה והזזת הלוח משם לאחריה, נעשית על ציר לינארי. ציר זה בנוי ממסילה עליה נע חלק היכול לדחוף או לשאת רכיב כלשהו.

כמעט כל מי שמרכיב מכונה – משתמש בצירים. הרבה מאד מן התנועה המתרחשת בתהליך הייצור נעשית על פס / מסוע או על גבי ובעזרת צירים.

 

אלו סוגי צירים ניתן להשיג אצלנו?

אנחנו משווקים צירים במגוון סוגים, כאשר הסוג המוביל והנפוץ ביותר הינו, כמובן, הציר הלינארי. צירים אלו משמשים בכל כך הרבה יישומים, שהם פשוט מאד מבוקשים. כמובן שישנם סוגים שונים של צירים לינאריים אשר נבדלים בעיקר באופן בו הם מונעים. אנו מייבאים ומשווקים צירים חשמליים וגם צירים Servo, כאשר אלו ניחנים בעיקר ביכולת עבודה מעולה במהירות גבוהה ללא כל הקרבה ביכולת הדיוק שלהם. צירים אלו מעולים לכל מצב בו אתם מייצרים כמויות גדולות וזקוקים לפעולה מהירה אך מבלי צורך להתפשר על דיוק ועל אמינות – צירים מושלמים שכאלו.

אם אתם עומדים להקים פס ייצור, לבנות מכונה חדשה או אפילו לשפר מכונה קיימת – אין ספק שצירים יהיו ברשימת הקניות שלכם, ואם אתם מחפשים צירים איכותיים מבית טוב, כדאי לכם לעבור דרכנו.

אנחנו נדגיש שאם אתם עומדים בפני הרכבת מכונה ומתלבטים לגבי אופן הביצוע או מתקשים במציאת פתרון אידיאלי – מומלץ לכם לדבר איתנו. נוכל להפנות אתכם למחלקת ההנדסה שלנו – שם אנשי המקצוע המנוסים והמיומנים שלנו יוכלו לסייע לכם באפיון, תכנון ובניה של כל מתקן אוטומציה שאתם זקוקים לו, בצורה אופטימלית ואם יש צורך גם יציידו אתכם בתוכנה מתאימה לפי דרישות מדוייקות וייחודיות לכל לקוח.

 

מי אנחנו

חברת ר.א.פ. אוטומציה בע״מ מייבאת ומשווקת ציוד ורכיבים למגוון פתרונות אוטומציה בתעשייה. לחברה מחלקה ייחודית לייצור מסגרות מפרופיל אלומיניום מודולרי חכם – כאשר כל עבודה מבוצעת על פי דרישות הלקוח, בהתאם לצרכיו. אנו מתמחים בייצור מסגרות המהוות שלדה או מעטפת לכל מכונה שהלקוח שלנו מעוניין להרכיב.

בנוסף יש בחברתנו גם מחלקת הנדסה נרחבת בה אנו מעניקים שרות מקצועי במיוחד של תכנון והרכבת מתקני אוטומציה שונים ומגוונים – כולל התוכנה, האפיון, התכנון והבניה של המוצר הסופי.

אם מה שאתם מחפשים כולל רובוטים תעשייתיים, סורקים תלת ממדיים, פנאומטיקה, מתקני ומתגי בטיחות, גששים, שימוש בטכנולוגיית ואקום – וזו רק רשימה חלקית של המוצרים שאנו מייבאים ומשווקים – אם אתם זקוקים לפתרון כלשהו בתחום האוטומציה, נותר לכם רק דבר אחד – ליצור עימנו קשר.

 

דברו איתנו

תוכלו לבקר אותנו בכתובתנו, ג'יימס ווט 15 חיפהאו ליצור עימנו קשר טלפוני: 04-8403012. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בקישור הזה כאן ואנו נשמח לשמוע מכם.